Wpisy użytkownika iks pe ♥ z dnia 1 marca 2012

Liczba wpisów: 1

szykistyl
 
Wiele z was było ciekawe profilu na jaki poszłam i prosiło mnie abym zrobiła na ten tema notkę. :) Na wstępie powiem wam, że to nie był łatwy wybór i pewnie niedługo wiele z moich czytelników rowniez stanie przed tym wyborem.
DSC_2394.JPG
*LICEUM CZY TECHNIKUM?- oto jest pytanie*
Ja wybrałam się do technikum na profil geodezja. Zacznę od tego, że miałam mętlik w głowie czy iść do liceum czy do technikum. Jako iż byłam laureatką w konkursie z fizyki domyślam się, że dostałabym się tam gdzie tylko bym chciała, oczywiście w granicach rozsądku, bo też nie mogę wyolbrzymiać! ;)
*Co wybrałam i dlaczego?*
Ja wybrałam technikum. I wcale nie twierdzę, że liceum jest gorsze! Przeciez sama nad nim rozmyslalam. Nie lubię gdy ktoś mówi "liceum/technikum jest lepsze". Każda szkoła jest dobra jeżeli ktoś ma zapał do nauki i wie czego od samego siebie oczekuje i jezeli ma plany na przyszlosc, badz ich nie ma. Trzeba pamiętać jednak, że w technikum jest trochę ciężej, z tego powodu, iz dochodzą przedmioty zawodowe. Ja mam łącznie 16 przedmiotów w pierwszej klasie z czego na razie 3 zawodowe, które zajmują mi 10h lekcyjnych.
A zdecydowałam się na technikum, ponieważ jest po nim zawód oraz tak jak i po liceum-można zdawać matury.
*Wybierać pomiędzy miłością, a czymś całkiem nowym, czyli ROZMYŚLENIA NAD PROFILEM*
Gdy już byłam pewna tego wyboru to rozmyślałam nad profilem: fototechnik czy technik geodeta. Mama namawiała mnie na fototechnika, bo widziała, że uwielbiam fotografię, ja również mam tego świadomość. Ja zaś twierdziłam, ze fotografia to nie to co chce robić w życiu. Wole rozwijać ja jako hobby, a poza tym kilka osób mi mówiło, że dużo obiecują a połowy rzeczy nie ma w programie nauczania, więc zdecydowałam się na geodezję, która zaintrygowała mnie już od końca 2 klasy gimnazjum. Czytałam trochę na jej temat i pomyślałam, że może to być ciekawe!
DSC_2395.JPG

DSC_2398.JPG

DSC_2400.JPG

DSC_2406.JPG
*Czy to był dobry wybór?*
Jak na razie mi się podoba! Najgorsze chyba jest to, że wszystkie wiadomości są zupełnie nowe, świeże. To jak uczenie się pisania, kolorów czy liczenia, gdy było się małym. Tak, zdecydowanie można to do tego porównać. Połowa nazw zupełnie mi nie znana. Zawsze widziałam jakiś panów przy drodze z "czymś" zupełnie nie wiedząc po co, jak i dlaczego? Teraz już to wiem, jak i duuuuzo wiecej :) Pod koniec roku mamy miesięczne ćwiczenia w terenie.
Szybko zleci i będzie koniec roku! >:o
*Co po szkole?*
Na pewno wybiorą się na studia. Albo architektura albo geodezja. Na przemysleniej tej sprawy mam jeszcze 3 lata, więc wszystko może się zmienić :)
*Coś na temat powyższych zdjęć*
Zdjęcia robiłam podczas jednej z prac kontrolnych, mianowicie kartowania mapy. Nie jest to trudne, ale trochę czasu zajmuje. Przede wszystkim trzeba uwazac aby tusz sie nie rozmazal. Ale jak tak sie stanie to oczywiscie jest na to sposób- skrobanie zyletką :d Takie coś wykonuje się na klatce technicznej przy użyciu rapidografów/isografów, które są widoczne za zdjęciach :)

Myślę, że Ci co chcieli notkę to przydała się i zaspokoiła wasze pytania :)
A jeśli jeszcze jakieś macie to śmiało pytać.
♥ iks pe
  • awatar A.....: Wybrałaś z pewnością bardzo przyszłościowy kierunek, po którym pójdziesz na studia i znajdziesz pracę. Ponad to jest bardzo ciekawy i przyjemny :) Pozdrawiam i powodzenia życzę :)
  • awatar .biała.: i bardzo dobrze, że wybrałaś ten profil bo w przyszłości będziesz miała łatwiej :)
  • awatar naćpana_szczęściem: Mozesz zdobyc darmowe kosmetyki wystarczy ze zarejestrujesz sie przez ten link shinybox.pl/?ref=9767b53
Pokaż wszystkie (63) ›